Tytuł: Opposition org. Opposition Autor: Jenifr L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Rok wydania: 2015 Liczba stron: 393 ...

23. Opposition


Tytuł: Opposition org. Opposition
Autor: Jenifr L. Armentrout
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 393

Świat ludzi powoli zaczyna upadać. Katy wie, że to wszystko zaczęło się w momencie przybycia kosmitów na ziemię. Nie rozumie jednak, dlaczego postępują oni w ten sposób. I co najważniejsze..Dlaczego Daemon i reszta rodzeństwa poszli z nimi? Fala Luksjan niesie śmierć wielu osobom i kosmitom. Daemon jest gotów poświęcić wszystko, by uratować tych, których kocha. Nawet własny gatunek. Teraz już nic nie jest pewne. Nikomu nie można ufać. Kim jest wróg? Kim jest przyjaciel? Tego nie wie nikt.

Jak pewnie wiecie, przychodzę do was z recenzją ostatniej części naszej kosmicznej serii. Jak tak myślę o tym, to robi mi się smutno. Nie wiem jak wy, ale bardzo przywiązałam się do cudownych bohaterów i już teraz mi uch brakuje. Nie mogę uwierzyć, że to koniec. (Cóż..może kiedyś będzie nam dane przeczytać o dalszych losach Kotka i Dupka.) Zarówno Daemon jak i Katy pozostawili we mnie trwały ślad swojej skomplikowanej osobowości. Ale do rzeczy.

Sprawa ma się tak. Nieskończona liczba plusów i dwa minusy. Jako, że minusów jest mniej to zacznę id tego. Po pierwsze:  Książka się skończyła i tym samym zakończyła całą serię, To jej największy minus. Po drugie: W pewnych momentach jest zbyt zboczona. Niby to nic wielkiego, ale jest to trochę zbyt wyeksponowane w poszczególnych fragmentach. Nie wszędzie, ale czasami wychodzi to na pierwszy plan.

Więc plusy. Od czego by tu zacząć :D. Książka tradycyjnie pożera nas w całości. Nie da sie oderwać. Czytasz i czytasz i skończyć nie możesz. Nie da się przerwać. No chyba, że książka się skończyła. Wtedy siłą rzeczy jest to koniec. Wiecie, jak to jest kiedy w książce pojawia się ten bohater idealny? Tak jest i w tym przypadku. W ostatniej części Daemon idealnie się "wyważył" i zawładną całym moim sercem. Nie dość, że przystojny to jeszcze opiekuńczy i mądry. Dlaczego takie połączenie istnieje tylko w książkach? Tego chyba nigdy się nie dowiemy. A co do Katy. Ogarnęła się. Nie jest tą marudną dziewczynką której wiecznie w dupie źle, tylko silną kobietą, która potrafi wykrzesać bardzo wiele ze swojej siły emocjonalnej.

Po górach, dolinach roznosi się akcja. Nie tym razem! Jeśli chodzi o to, to naprawdę jestem pod wrażeniem. Nie ma takich momentów, w których czytelnikowi odechciewa się czyta, bo wszystko się ciągnie jak flaki z olejem. Wszystko jest bardzo ładnie zgrane i dobrane. Wszelkie niejasności rozwiązują się wraz z biegiem wydarzeń. Żadne wydarzenie nie odcina się od reszty. Nie ma milowych  przeskoków między jednym a drugim wątkiem. Wszystko jest na plus.
Podczas czytania towarzyszy nam wachlarz pełen emocji. Z każdą stroną coraz bardziej wczuwamy się w emocje naszych bohaterów. Całość jest skonstruowana w ten sposób, że bez problemy utożsamiamy się z bohaterami i z tym co przeżywają.

Książka napisana jest raczej nieskomplikowanym lecz wyważonym językiem. Jest dopasowany do wydarzeń i bohaterów. Jest to język bliższy młodzieży, ale nie sprawi on problemu starszemu czytelnikowi.

Aż się łezka w oku kręci kiedy dotarłam do końca tekstu. Im więcej piszę, tym mi gorzej. Nienawidzę kończyć serii. Zwłaszcza tak cudownej jak ta. Nie umiem się z nią pożegnać tak na dobre. Przez bardzo długi czas będę wracać do życia Katy i Daemon. Nie wiem czy też tak macie, ale ja kiedy kończę  czytać jakąś serię to mam taką dziwną dolinę. Ale no cóż...Tak jak zwykły kac, ten książkowy też kiedyś mija.

Czytelniku. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś żadnej książki z tej serii zabieraj się za to jak najszybciej! Obiecuję, nie pożałujesz. 

2 komentarze:

 1. Mam, kupiłam sobie na prezent...
  Ale najpierw Pan Tadzio...
  Jednocześnie zapraszam na -> http://ponad-czasem-raven.blogspot.com/2015/12/rozdzia-32.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki to przecież najlepszy prezent...

   Usuń