Tytuł: Der Gast.   Farmnikowo. Autor:  Barbara Celińska Wydawnictwo: Wymownia [klik] Rok wydania: 2015 Tym razem coś d...

#1. Der Gast. Farmnikowo.


Tytuł: Der Gast. Farmnikowo.
Autor:  Barbara Celińska
Wydawnictwo: Wymownia [klik]
Rok wydania: 2015

Tym razem coś dla najmłodszych. " Der Gast" to bajka o  tajemniczej kulce, która nagle wkracza w życie zwierząt w Farmnikowie i staję się dla nich ogromną zagadką.  Jak na bajkę przystało: bawi i uczy.

 Jeśli chodzi o część "bawiącą" spełnia swoje zadanie świetnie. Nowa, niepowtarzalna historia napisana prostym, przejrzystym językiem doskonale dociera do młodego odbiorcy. Potrafi zaciekawić i sprawić, że maluch chce słuchać.

Część "ucząca" równie dobra jak "bawiąca" . Opowiadanie zawiera wstawki w języku niemieckim. Są one umieszczone w bardzo logicznych miejscach. Są powtórzeniem lub częścią poprzedzającą fragment. Idealnie dobrane  do całości. Lekkie, nieskomplikowane, krótkie zdania, które zapadają w pamięci wraz z całą treścią. Żeby łatwiej było to zrozumieć- działa to na zasadzie sformułowania dobrze znanej "Pani Frau". Niby nic a jak wiele. Jak to na bajkę przystało zawiera cały czas aktualny morał. Do naszego głównego bohatera dociera, że przez całe swoje życie robił źle i od teraz będzie postępował inaczej. 

A więc wszyscy zusammenfassen zbierzmy to w całość. "Der Gast" jest dobrze napisaną historią, która uczy nas dwóch rzeczy- języka niemieckiego i  tego jak ważne jest uczenie się na błędach i dążenie do celu w lekki, przyjemny sposób.


2 komentarze:

 1. Mam dość tego języka, pozostanę przy angielskim :D
  Pozdrawiam serdecznie! ;*
  http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi angielski kompletnie nie wchodzi ;p
   Również pozdrawiam ;*

   Usuń