Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Autor: Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Rok wydania: 2004 Liczba stron: ...

Felix, Net i Nika.

Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2004
Liczba stron: 376Trójka warszawskich gimnazjalistów rozpracowuje gang znikających złodziei. Znajdziecie tu codzienne, szkolne problemy i niecodzienne przygody, komputery, wynalazki, duchy i opowieść o przyjaźni, o jakiej wszyscy marzymy.Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2005
Liczba stron: 536
Kim są tajemnicze zjawy, podążające za bohaterami? Do czego służy maszyna odnaleziona w tajnej bazie wojskowej? Jeśli lubicie się śmiać i bać, wybierzcie sięw podróż do świata, w którym wszystko jest możliwe.
Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 456
Liczba stron: 2006
Warszawę ogarnia tajemnicza epidemia senności. Kolejne osoby popadają w dziwny stan - w nocy męczą je senne koszmary, których po przebudzeniu nie pamiętają, w dzień za to przysypiają. Epidemia dociera do klasy Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele – sami walcząc z ciągłą sennością – postanawiają rozwiązać tę zagadkę.


Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2007
Liczba stron: 536

Trójka warszawskich gimnazjalistów powraca, by w czwartej części powieści zmierzyć się z zadaniem, które muszą podjąć wbrew sobie. Podczas szkolnej imprezy halloweenowej pojawia się tajemniczy Ponury Źniwiarz, który będzie od tej pory prowadził z Felixem, Netem i Niką niebezpieczna grę, wyznaczając im kolejne zadania. Choć przyjaciele spróbują je ignorować, splot zdarzeń dotknie bezpośrednio ich rodzin i będą musieli podjąć wyzwanie. Zaangażują się w poszukiwania grasującego w podziemiach Warszawy stwora, okrzykniętego Bazyliszkiem, trafią do opuszczonego domu pewnego konstruktora, poszukają legendarnego skarbu. Kolejne wyzwania będą czekać na przyjaciół w szkole, gdzie razem z klasą wezmą udział w międzyklasowych zawodach. W tej części książki bohaterowie będą musieli także uporać się z problemami rodzinnymi: Felix z chorobą babci Lusi, Net z oczekiwaniem na bratosiostrę, a Nika po raz kolejny z ukrywaniem przed światem swojej tajemnicy.

Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2008
Liczba stron: 420Podczas imprezy sylwestrowej Felix, Net i Nika niechcący odpalają eksperymentalną rakietę kosmiczną. Tajne służby poszukują sprawców, a sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że rakieta spadnie gdzieś na terytorium Polski. Bohaterowie muszą zlikwidować zagrożenie. Rozpoczyna się walka z czasem. Jednocześnie rzeczywistość szkolna nie ułatwia im zadania. Szkoła stara się o uzyskanie certyfikatu jakości, co prowadzi do wielu absurdalnych i bardzo zabawnych sytuacji. To, co spotka Felixa, Neta i Nikę utwierdzi ich w przekonaniu, jak ważna jest przyjaźń i pomaganie innym.
Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 460


Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia Rafa Kosik Wystrzelona przypadkiem rakieta krąży po orbicie okołoziemskiej i wkrótce spadnie na Warszawę. Kto wygra wyścig z czasem? Trójka czternastolatków, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych czy… Mała Armia? Rzeczywistość warszawskiego gimnazjum, szalone akcje i wynalazki, odjechany humor i szczypta powagi – to przepis na książkę, którą pokochali młodzi czytelnicy.Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 464

Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka Felix, Net i Nika jadą na zimowisko do pensjonatu Trzy Kuzynki, położonego w lesie, w górach na odludziu, a prowadzonego przez bardzo dziwne starsze panie. Stare meble i przedziwne obrazy tworzą niezwykłą atmosferę, a naprawdę strasznie zaczyna się robić, kiedy nocą ktoś chodzi po domu, pozostawiając przerażonym gimnazjalistom dziwne niespodzianki. Przyjaciele powoli odkrywają tajemnicę tego niezwykłego miejsca. W książce, jak we wszystkich tomach serii „Felix, Net i Nika”, nie zabraknie humoru, przygód z dreszczykiem i nastoletnich perturbacji damsko-męskich.

Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn                              
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 496

Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn Co się stanie, jeżeli roboty uznają, że należą im się takie same prawa jak ludziom? Jak Felix, Net i Nika poradzą sobie z buntem maszyn? Jak zwykle w serii „Felix, Net i Nika” czekają na Was: megadawka humoru, absolutnie szalone przygody i… nowe pomysły dyrektora gimnazjum – magistra inżyniera Juliusza Stokrotki. Przeczytajcie, a dowiecie się, kto odwiedzi Nikę, jaką tajemnicę próbuje odkryć Net i z kim umawia się Felix. Będzie się działo!
Tytuł: Felix, Net i Nika oraz  Świat Zero
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2011
Liczba stron: 480

Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Świat Zero Co, jeśli dzisiejsza rzeczywistość różni się od tej, którą pamiętasz z wczoraj? Zawodzi cię pamięć, czy cały świat próbuje cię oszukać? Jeśli tak jak Felix, Net i Nika przeszedłeś przez Pierścień – po drugiej stronie czeka cię wiele niespodzianek. Przygody, humor, gimnazjalne miłości – tego, jak zwykle w książkach serii „Felix, Net i Nika”, nie zabraknie!

Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Świat Zero. Alternauci
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 608
Rafał Kosik Felix, Net i Nika oraz Świat Zero2. Alternauci Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, trafiają do światów alternatywnych, a każda wizyta pokazuje im (i nam), jak wyglądałby nasz świat, gdyby historia potoczyła się trochę inaczej. Lektura dla myślących czytelników od lat 7 do 107! Ostrzeżenie nr 1 – w tej książce znajdziesz gigantyczną dawkę humoru. Ostrzeżenie nr 2 – od tej książki trudno się oderwać! Ostrzeżenie nr 3 – ta seria uzależnia.Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 480

Trójka kultowych bohaterów tym razem w przezabawnych i trzymających w napięciu opowiadaniach. Felix, Net i Nika zaplątani w miłosną aferę szkolnych Walentynek, zagadkę mutacji genetycznych w ukrytej wiosce i w sen-pułapkę, z którego nie można się obudzić.
Smakowite nadprogramowe historie można czytać niezależnie od książek serii!


Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 494

Co dorośli ukrywają przed gimnazjalistami? Jak godnie przyjąć zagranicznych gości? I co skrywa tajemnica Czerwonej Hańczy? Przeczytaj o szkolnej wycieczce, która zamieniła się w coś zupełnie innego, romansach i niespodziewanych flirtach oraz zagadce kryminalnej, z którą muszą się zmierzyć warszawscy gimnazjaliści.


Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 398

Mroczny szkocki zamek i Londyn spowity mgłą - oto sceneria wakacji Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele tym razem zmierzą się z klątwą od stuleci prześladującą pewien szkocki klan. Będzie trochę steampunkowo, trochę wiktoriańsko, bardzo śmiesznie i bardzo... horrorystycznie. Już możecie się bać!Przybywam do was pierwszy raz z książką naszego rodaka. Felix, Net i Nika to w 100% polska seria. Co oczywiście nie czyni jej gorszą. Rafał Kosik wykreował niepowtarzalne wydarzenia wśród dobrze nam znanych polskich gimnazjalistów. Dzięki temu wszystkie miejsca, bohaterowie są bliżsi czytelnikowi. Ba! Spora ich część może powiedzieć, że była tu, tu i tam i utożsamić się z naszymi przyjaciółmi. Co czyni tą serię wspaniałą? To, że wszystko jest takie prawdziwe, na miejscu. Cała ta fantastyka, wszystkie niemożliwe wydarzenia są jednocześnie realne i nierealne. Ludzkie reakcje, stosunki, zachowania połączone z dobrym humorem i elementami pochodzącymi rodem z krainy snów.

Autor w niezwykły sposób przedstawia prawdziwą przyjaźń. Przyjaźń, która z która z każdym dniem staje się mocniejsza, prawdziwsza, nie zawodzi i nie słabnie. Od samego początku widać, że nie będzie to „przyjaźń” na 5 minut jakich niestety pełno, tylko szczera, lojalna przyjaźń z odpowiednią osobą. Bo to nie tak, że cała trójka jest taka sama. Nie-e. Każdy z ich jest inny, wyjątkowy na swój własny sposób. Felix- z zamiłowania konstruktor i fizyk, zawsze opanowany i z głową na karku. Odważny nieraz za wszystkich i zawsze wie co robić. Net- nastoletni, informatyczny geniusz. Ojciec sztucznej inteligencji. Nika- inteligenta, zaradna dziewczyna; dojrzała jak na swój wiek sierota, która wszystko potrafi ułożyć. Posiada dar telekinezy. Łączy ich wszystkich jedna, cudowna cecha- są lojalnymi przyjaciółmi. Dbają o siebie na wzajem w każdy możliwy sposób.

Jeśli chodzi o sprawy bardziej książkowo- pisaniowo- językowe to sprawa wygląda następująco. Książki napisane są bardzo zrozumiałym, ale nie niskim językiem. Słownictwo adekwatne do wydarzeń. Cała seria zawiera wiele neologizmów co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. Jedną z moich ulubionych elementów są naukowe wstawki i wspominki wielu wspaniałych postaci historycznych czy znanych autorów kultowych dzieł. Czytając , kształcimy sie w wielu dziedzinach.

Słowem zakończenia..Jak dla mnie najnudniejszą częścią jest "Sekret Czerwonej Hańczy" a najciekawszą..no tu już gorzej wybrać.

(Opisy książek pochodzą z  http://www.powergraph.pl/)

4 komentarze:

  1. Mnie książki tego autora nie zachęcają jakoś szczególnie ;)
    Pozdrawiam serdecznie ;*
    http://ravenstarkbooks.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Dużo słyszałam o tych książkach i chyba muszę kiedyś w końcu którąś przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń